Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Pomogliśmy chorym dzieciom - kwesta uliczna!

Fundacja „Pomóż Im” na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum w Białymstoku po raz ósmy zorganizowała na Podlasiu akcję „Pola Nadziei” a tegorocznym mottem były słowa zawarte w Liście do Rzymian „Nadzieja zawieść nie może…” Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program, który ma za zadanie uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.

My, wolontariusze jesteśmy wrażliwi na choroby i cierpienie, a zwłaszcza cierpienie dzieci. Dlatego z entuzjazmem włączyliśmy się do tej akcji. Przygotowania rozpoczęliśmy już w kwietniu od wykonania papierowych żonkili. Zręczne panie nauczycielki świetlicy, pod kierunkiem pani Zenaidy Androsiuk, wraz z dziećmi wykonały ponad 800 pięknych kwiatków.

11 maja wolontariusze z ogromnym koszem żonkili udali się do Urzędu Miasta i Urzędu Gminy, gdzie zostali bardzo miło przyjęci. Pracownicy obu urzędów z radością włączyli się do akcji wrzucając datki do puszek. W zamian zostali obdarowani pięknymi żonkilami.

12 i 13 maja wolontariusze prowadzili kwestę uliczną w naszym mieście. Bielszczanie chętnie wrzucali monety i banknoty do puszek. Byli też tacy, którzy przechodzili obojętnie. Młodzież zapamiętała starszą panią, która stwierdziła, że jest ubogą kobietą, ale zawsze pomaga choćby „wdowim groszem” innym potrzebującym. Był też pan, który do puszki wrzucił 100zł, twierdząc „dziś mam, to dam”. Nie znamy jeszcze kwoty jaką udało nam się uzbierać.  Gdy pieniądze z 7 puszek zostaną policzone przez Fundację w Białymstoku – poinformujemy! Teraz cieszymy się, że dzięki zdobytym funduszom pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom, ich rodzeństwu i rodzinie. W akcji wzięło udział 23 wolontariuszy ze Szkolnego Koła „ Help-erzy” pod opieką pani Beaty Jaroszko - koordynatora Koła.


Dziękujemy wszystkim darczyńcom za szczere i otwarte serca!