Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Dzień z Niezapominajką!

Niezapominajki "kwiatki z bajki" zakwitły również  w naszych sercach 11 maja. W tym dniu bowiem  obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Mały kwiatek, o którym mowa jest symbolem przyjaźni, miłości i  pamięci. Święto mówi o osobach, które kochamy i popularyzuje ochronę przyrody. Znakiem rozpoznawczym tego dnia był kolor niebieski i małe niezapominajki przypięte do bluzek i koszul w różnych rozmiarach i odcieniach.

Już od rana w szkole było gwarno. Odbywały się próby, poprawiano dekoracje. Jedni z wielkim poświęceniem ćwiczyli swoje role, inni  dokonywali zmian w scenariuszu, jeszcze inni przebierali się lub po prostu czekali na rozpoczęcie uroczystości. Każdy z uczestników imprezy ekologicznej chciał wypaść jak najlepiej , toteż atmosfera początkowo była napięta. W końcu zaczęło się. Społeczność szkolną i zaproszonych gości przywitano piosenką  "Bałkanica" o tematyce ekologicznej. Był czas na poznanie historii święta. Ekollandia,  przeniosła nas w czasie i uświadomiła nas jak wyglądała Ziemia kiedyś, a jak dziś. Pokaz mody "śmieciowe szaleństwo" okazał się prawdziwym  hitem ekologicznej uroczystości, a  stroje przypadły do  gustu wszystkim zebranym. Pięknym tańcem pt."A Ty tańcz" zaprezentowała się grupa taneczna "Pomarańcze". Życzenia dla Ziemi kończyły wystąpienia uczniów. Było radośnie, zdrowo i niezapominajkowo. Imprezę ekologiczną przygotowali uczniowie pod kierunkiem Pań: Anny Dolińskiej, Katarzyny Wesołowskiej, Aliny Niegierewicz, Justyny Żukowskiej, Jolanty Kryńskiej, Iwony Wesołowskiej i Krystyny Pawluczuk, przy współpracy z Dyrekcją szkoły.

Propagowanie elementów polskiej przyrody to jeden z najwspanialszych pomysłów. Często dostrzegamy piękno krajobrazów spoza granic naszego kraju, zapominając o tym, co bliższe, dobre, piękne i polskie. Niezapominajka,  przypomina więc  o istocie dbania o nasze otoczenie.Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ta uroczystość mogła się odbyć DZIĘKUJĘMY!

                                                                                                                      

Anna Dolińska