Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza w Bielsku Podlaskim

Święto Konstytucji 3 Maja

W ramach obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniach 30 kwietnia i 4 maja uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza aby uczcić majowe święta - Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja przyszli do szkoły w biało-czerwonych strojach. Dzieci przygotowały biało-czerwone kotyliony oraz chorągiewki w barwach narodowych.

W dniu 3 maja przedstawiciele Dyrekcji, Nauczycieli oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim wzięli udział w powiatowych obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja. Poczet sztandarowy w składzie: Marcelina Naliwajko, Agnieszka Bosiacka, Anna Mucha, Weronika Bańkowska, Gabriela Górska, Szymon Lunda, Jakub Kopczyński godnie reprezentował naszą szkołę podczas Mszy Świętej za Ojczyznę w Bazylice Narodzenia NMP. Po Mszy Świętej poczty sztandarowe, przedstawiciele urzędów, instytucji z Bielska Podlaskiego przemaszerowali ulicami miasta na skrzyżowanie ulic Adama Mickiewicza i 3 Maja, gdzie odbyły się dalsze uroczystości związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości zakończyły się, złożeniem wiązanek kwiatów przez przedstawicieli różnych instytucji, w tym także przez delegację Szkoły Podstawowej nr 4 im. Adama Mickiewicza przy pomniku Niepodległości Polski.

Link do prezentacji konkursu „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych”: