GÓRA GROSZA

Kolejny raz usypaliśmy górę grosza

Dzieci i młodzież ucząca się w naszej szkole poza zajęciami edukacyjnymi angażuje się w wiele projektów i akcji charytatywnych. Jedną z akcji, w których bierzemy udział od kilku lat jest „Góra grosza” pod patronatem Towarzystwa Nasz Dom. Celem akcji jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoja rodziną – w domach dziecka, czy też w rodzinach zastępczych.  Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice tradycyjnie w grudniu 2017 roku nie zawiedli i usypali wielką górę grosza. Przez udział w tym przedsięwzięciu mogliśmy przekonać się jak wielką siłę stanowi pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie klas I- III  szkoły podstawowej zebrali kwotę:726,40zł, spośród tych klas największą górę groszy usypała klasa IIID - 210zł. W klasach 4-7 zebrano 1238,43zł, a największą górę monet usypała klasa VIB – 292,54zł.  Młodzież z klas II i III gimnazjum zebrała 420,08zł, największą kwotę zebrała klasa IIIC-260,59zł. Łącznie zebraliśmy 2348,91zł.