Święto Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza

Jak co roku obchodziliśmy w Naszej szkole Święto Patrona Szkoły - Adama Mickiewicza. Na sali gimnastycznej zgromadziła się społeczność uczniowska, która obejrzała inscenizację muzyczno – słowną przybliżającą życie i twórczość wieszcza.

Na dorocznej uroczystości pojawili się bohaterowie wybrani bohaterowie utworów Mickiewicza m.in. Tadeusz, Zosia, Hrabia, Telimena, nie zabrakło też dwóch najlepszych przyjaciół – Leszka i Mieszka, zaś na zakończenie, zgodnie ze słowami  epopei:

„na dziedzińcu zamku już stali parami

oficery z damami, wiara z wieśniaczkami:

"Poloneza!" - krzyknęli wszyscy w jedno słowo”  - uczestnicy spektaklu odtańczyli Poloneza.

W dalszej części uroczystości odbył się Konkurs Wiedzy Mickiewiczowskiej, uczestnicy za swoją wiedzę zostali nagrodzeni ;-)

W tak piękny sposób oddajemy cześć wieszczowi, przypominamy jego postać, pogłębiamy znajomość twórczości, a przy tym dobrze się bawimy!

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie – Krystyna Piekutin, Katarzyna Chomicka- Sosna i Monika Mańko-Filimoniuk.