Europejski Dzień Języków

We wtorek 26 września  po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole  Europejski Dzień Języków. Jest to międzynarodowe święto, obchodzone w całej Europie  corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Nauczyciele języków obcych przygotowali z tej okazji liczne atrakcje i konkursy dla swoich uczniów. Zorganizowano wyspy językowe - stoiska prezentujące kraje anglo-, niemiecko- hiszpańsko-  francusko- oraz rosyjskojęzyczne. Na stoiskach odbywały się konkursy krajoznawcze i językowe.       Uczniowie mogli poszerzyć swoja wiedzę na temat języków, czytając ulotki informacyjne przygotowane przez uczniów klas IV i V. Atrakcją tego dnia byli  również bohaterowie bajek, którzy zachęcali wszystkich do wspólnej zabawy. Poza konkursami uczniowie mogli oglądać wystawy tematyczne, spróbować francuskiego cruosanta, ugasić pragnienie herbatką z  samowaru prosto z Rosji.

Najbardziej atrakcyjnym punktem programu był tzw. obcojęzyczny show, podczas którego kilkunastu uczniów naszej szkoły miało możliwość zaprezentowania kilku tańców europejskich.  Trzeba przyznać, że ich zdolności były  naprawdę imponujące.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!

Nauczyciele języków obcych.