„Wiosnę witamy i radośnie śpiewamy”

„Wiosną zmienia się wszystko, ożywa cały świat. To co było umarłe na nowo zaczyna trwać.” Te słowa towarzyszyły uczniom klas II oraz  nauczycielom podczas przygotowania prezentacji pt.: „Pożegnanie zimy”, która uświetniła podsumowanie konkursu plastycznego „Wiosna w lesie” zorganizowanym przez BDK i Nadleśnictwo Bielsk. Dzieci zaprezentowały przedstawienie pt.: „Wiosenne przebudzenie”, któremu towarzyszył doskonale przygotowany taniec z szarfami. Na scenie widzom ukazały się pięknie tańczące żaby, bocian, świstak, król. W świat fantazji oprócz aktorów przenosiły widzów melodyjne głosy wiosennego chóru. Zostały również zaprezentowane oznaki odchodzącej zimy czyli, kukła Marzanny oraz przychodzącej wiosny – Gaik.

Należy nadmienić, że uczennice naszej szkoły zdobyły nagrody w konkursie plastycznym „Wiosna w lesie”:

Agata Małgorzata Zimnoch,  klasa Ib

opiekun: Krystyna Pawluczuk

Gabriela Popławska, klasa III e

opiekun: Maria Ruta

Osoby odpowiedzialne: Iwona Duryńska, Justyna Żukowska, Alina Niegierewicz, Joanna Duszkowska, Marzanna Popławska, Agnieszka Kalinowska, Janina Antoniuk.