MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY

Drzewa emanują zdrową energię i działają równie skutecznie, jak bioenergoterapeuci. Energia drzew jest silna, może przyczynić się do poprawy stanu zdrowia. Zwolennicy "drzewo-terapii" dodają jednak, że sam spacer po lesie nie wystarczy. Trzeba się nauczyć  i wiedzieć o czym szumią drzewa.

A o czym swoją wiedzą popisywali się uczniowie na krajowym konkursie „Młodzież w lasach Europy". Swoje wiadomości   na temat lasów Europy  postanowiło w tym dniu tj. 28.04.2011 r. sprawdzić 21 gimnazjalistów  z klas II i III gimnazjum. Test  konkursowy zawierał pytania o tematyce  z dziedziny przyrody, geografii, ochrony przyrody i nauk leśnych dotyczącą lasów Europy. Jak twierdzą uczniowie, pytania nie należały do łatwych. Nastroje młodzieży w czasie eliminacji krajowych były dobre, ale towarzyszyło im wielkie skupienie i powaga. A jak było-proszę zobaczyć. Młodzież z wielką powagą i wiedzą przystąpiła  do konkursu. Dokładnie analizowała polecenia i starała się trafnie zaznaczać właściwe odpowiedzi. Gdy jedni zastanawiali się nad odpowiedzią inni znaleźli również czas na pozowanie do  zdjęcia. Młodzież godnie prezentowała swoją wiedzę i naszą szkołę. Najlepszymi znawcami lasu okazali się: Laura Pilar Magruk, Aneta Karpuk, Anna Nesteruk, Angelika Młodzianowska, Aleksandra Jakimiuk i Diana Ciepłucha.   Jeśli przejdą do etapu międzynarodowego, to obiecujemy trzymać mocno kciuki za nasze koleżanki.  Oprócz ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi..., do zwycięstwa potrzebne jest właśnie ono „szczęście". Wiadomo, że nikt nie posiada wiedzy "skończonej", bo ona sama taka nie jest. Dlatego też, nawet wtedy, kiedy jesteśmy „obkuci na blachę", możemy dostać zadania, które nam sprawią kłopot. Ale warto było-jesteśmy bogatsi o doświadczenia, które mogą nam pomóc w przyszłości  zwyciężać.

Anna Dolińska- szkolny koordynator