Dzień Otwarty

W czwartek 24 listopada 2016 r. w Zespole Szkół im. A.Mickiewicza  odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak wygląda placówka od wewnątrz, przedstawić pracujących w niej nauczycieli, zaprezentować umiejętności obecnych uczniów, a także pokazać w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz uczniowie kilku klas  zaprezentowali swoim gościom  wiele ciekawych niespodzianek, a także poinformowali o szeregu  dodatkowych zajęć pozalekcyjnych prowadzonych przez uczących tu nauczycieli.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor szkoły p. Eugenia Gałka, która serdecznie przywitała przybyłych gości.

Na początku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstwowej nr 4 przedstawili przedszkolakom muzyczną inscenizację wiersza J.Tuwima „Rzepka” przygotowaną pod kierunkiem pań: Doroty Misiuk, Bożeny Petkiewicz i Moniki Mańko-Filimoniuk. Miały też możliwość wysłuchania piosenek wykonanych przez chór szkolny prowadzony prze p. Elżbietę Tomczuk. W trakcie przestawienia wystąpił  też ukraiński zespół Ranok, który zaprezentował swój najnowszy taniec. Na koniec uczniowie naszej placówki zaprosili swoich gości do wspólnego tańca.

Następnie pod opieką koleżanek i kolegów z klasy III B gimnazjum ,pod kierownictwem opiekuna Samorządu Szkolnego, pani Beaty Jaroszko, dzieci ruszyły zapoznać się z palcówką. Miały możliwość obejrzenia sal lekcyjnych, świetlicy, sali zabaw, sali gimnastycznej, stołówki i innych pomieszczeń szkolnych.

Pobyt gości z przedszkola dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2017 r.

Monika Mańko-Filimoniuk

Ps. Dziękujemy wszystkim nauczycielom Szkoły Podstawnej nr 4 i Gimnazjum nr 2 za pomoc przy przygotowaniu dekoracji i strojów.