Dzień Kultury Ukraińskiej

21 października odbył się w naszej szkole Dzień Kultury Ukraińskiej, w ramach XXV Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska Jesień 2016”.

Uczniowie wszystkich klas z ukraińskim językiem nauczania uczestniczyli w przedstawieniu „Na życzenie szczupaka” w wykonaniu aktorów Akademicznego Obwodowego Teatru Lalek ze Lwowa. Spektakl odbył się na scenie Bielskiego Domu Kultury i wywołał wiele pozytywnych emocji wśród młodszych jak i starszych widzów.

Po zakończeniu spektaklu,  na sali gimnastycznej naszego zespołu szkół, rozpoczął się koncert z udziałem uczniów tańczących i śpiewających w zespole RANOK oraz gości z Ukrainy: zespołów „Silśka muzyka” i „DRIM' A”  z Równego oraz  „Namysto” z Kowla.

W ramach festiwalu, uczniowie naszej szkoły wzięli także udział w projekcji filmu „Iwan Syła” w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz przedstawieniu teatralnym „Wielki Ukrainiec z Chełma” w Bielskim Domu Kultury.

Relację z Dnia Kultury Ukraińskiej można odsłuchać także na stronie Polskiego Radia Białystok: