Dzień Języków Europejskich

Ostatnie dni  września oraz początek października  to okres, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie do wieku. W szkołach, na wieczorowych kursach, w trakcie spotkań ze znajomymi albo samotnie w domowym zaciszu – to, jak Europejczycy będą się uczyć obcych języków, nie ma najmniejszego znaczenia.

Ważny jest zapał i świadomość czekających korzyści. Wydarzenia organizowane we wrześniu mają uświadamiać istotne znaczenie wielojęzyczności w jednoczącej się Europie. Z okazji Dnia Języków organizowane są  imprezy przeznaczone dla dzieci i odbywające się z ich udziałem, specjalne programy radiowe i telewizyjne, kursy językowe oraz konferencje.

W tym roku szkolnym nauczyciele języków obcych Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza postanowili po raz kolejny upamiętnić ten dzień, organizując różnorodne konkursy z udziałem uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Uczniowie mieli możliwość podziwiania wystawy plakatów przygotowanych przez młodzież  naszej szkoły, na których znalazły się informacje dotyczące poszczególnych języków Europy. Nauczyciele języków obcych przygotowali  również wystawę związaną z językami które są nauczane  w naszej szkole. Niezwykłą atrakcją tego dnia było koło fortuny, kręcąc to którym uczniowie mogli wylosować różne nagrody, uprzednio odpowiadając na pytanie dotyczące języka obcego  -oczywiście. A Przerwy umilała muzyka o obcojęzycznym brzmieniu.