AKCJA BUMERANG

6 czerwca w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza podsumowano działania, które realizowali gimnazjaliści w ramach projektu  Bumerang. Sama  akcja odbyła się 25 maja.  Jej celem było zwiększenie świadomości młodych ludzi  o możliwościach decyzyjnych, jakie mają i ich chęci angażowania się w działania lokalne.

Wcześniej gimnazjaliści musieli przekonać do swojej inicjatywy lokalne firmy, znajomych, by  wsparli ich działania i umożliwili wykonanie jakiejś pracy. Jedną z pierwszych osób, która poparła projekt i objęła patronatem był Burmistrz Miasta Jarosław Borowski.

W dniu akcji młodzież zamieniła szkolne ławki na lekką pracę. Gimnazjaliści znaleźli zatrudnienie w różnych miejscach. Część z nich pomagała swoim bliskim, rodzicom i dziadkom, w domach i na działkach. Liczna grupa pracowała w sieci sklepów „Arhelan” a także w kwiaciarni „Lotos”, firmie FM SEAL i „Elefanto”. Urząd Miasta zlecił młodzieży posprzątanie miejskiego parku.

Gimnazjaliści są pewni, że dzięki ich działaniom uda się zrealizować plan stworzenia w szkole warunków do segregacji odpadów. Młodzi ludzi zachwyceni  już teraz planują zorganizowanie podobnej akcji w następnym roku szkolnym.