Długa przerwa na gimnazjalne śniadanie

To właśnie w porze drugiego śniadania uczniowie kupują i jedzą słodkie bułki, batoniki, chipsy czy wafelki zamiast zdrowego, porządnego posiłku. Gimnazjaliści Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza postanowili to zmienić. W ramach ogólnopolskiego  programu "Żyj smacznie i zdrowo" promują zdrowe odżywianie i zdrowy styl życia.

W tym celu razem z klasą IVA i ID szkoły podstawowej  przygotowali drugie śniadanie, na które zaprosili całą brać szkolną. Pod czujnym okiem Pań: Anny Dolińskiej, Katarzyny Wesołowskiej, Katarzyny Łuczaj, Iwony Duryńskiej i Aliny Niegierewicz przy współpracy z Dyrekcją szkoły zorganizowali 21 marca 2016 r. śniadaniową akcję "Długa przerwa na gimnazjalne śniadanie". "Aktywnie po zdrowie - śniadanie na wynos", te hasło przeświecało również gimnazjalistom w tym dniu, ponieważ uczennice klasy IB gimnazjum  promowały jedzenie drugiego śniadania wśród  społeczności lokalnej i były z wizytą u Pana Burmistrza i  w Komendzie Policji. Uczniom  z pomocą w przygotowaniu posiłku służyli również rodzice, wspierając ich w prozdrowotnych działaniach. Młodzież wykazała  się znakomitym kunsztem kulinarnym. Przygotowane przez nią dania zachwycały nie tylko walorami smakowymi, ale oczarowały wszystkich swoim apetycznym wyglądem. Powodzeniem cieszyły się fantazyjne zdrowe kanapki, sporządzone na ciemnym pieczywie pełne kolorowych warzyw, owocowe szaszłyki, których przygotowanie dostarczyło  uczniom nie tylko świetnej  zabawy, ale również uświadomiło im jak ważne jest zdrowe odżywianie. Niezwykłą frajdą okazało się  przygotowanie soków, koktajli i kolorowych sałatek. Cała piramida zdrowego odżywiania królowała na pięknie przystrojonych, z akcentem wiosny  stołach.