„Archipelag skarbów”

W dniach 11 i 12 luty 2016 r. w Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. A. Mickiewicza został przeprowadzony program profilaktyczny „Archipelag skarbów”. W programie uczestniczyli uczniowie klas II i III. Przez dwa dni warsztatów wśród uczniów promowano zdrowy styl życia – wolny od przemocy, narkotyków i alkoholu.

Zachęcano również do mądrego podejścia do miłości, seksualności, budowania relacji opartych o zaufanie i szacunek. Jednym z ważniejszych celów programu było przekonanie młodzieży, że zasady, wymagania i ograniczenia nakładane przez rodziców naprawdę służą szczęśliwej przyszłości młodych ludzi.

W ramach programu odbyły się również informacyjno – szkoleniowe spotkania rady pedagogicznej oraz spotkania dla rodziców.

Program wpisany jest do „Systemu standardów i rekomendacji programów profilaktycznych” sygnowanego przez najważniejsze agendy Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej (Ośrodek Rozwoju Edukacji, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Instytut Psychiatrii i Neurologii).

Zapraszam do obejrzenia fotogalerii ze spotkania.

Katarzyna Zajączkowska