Wieczór Kolęd

20 stycznia 2016 r w naszej szkole odbył się po raz siedemnasty ,,Wieczór Kolęd”. Gośćmi byli księża, władze miasta z Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski panem Jarosławem Borowskim na czele, przedstawiciele instytucji współpracujących z naszym Zespołem Szkół, sponsorzy, rodzice, nauczyciele i pracownicy.

W ten wieczór sala gimnastyczna zajaśniała blaskiem lamet, zapachniała świerkami, rozbłysła światełkami i płomykami świec. Po przywitaniu gości przez panią Dyrektor Eugenię Gałkę do betlejemskiego żłóbka zaprosiły dzieci z kl. I-III szkoły podstawowej. Poprzez uroczy występ i piękne stroje w szczególny sposób skupiły na sobie uwagę. Dzieci przygotowali s. Maria Reszelewska i ks. diakon Rafał Dmitruk. Nastrój spotęgowały piękne kolędy  w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Aliny Niegierewicz. Kolędy ukraińskie zaśpiewał zespół ,,Ranok” prowadzony przez p. Elżbietę Tomczuk. Śpiew kolęd był przeplatany o pouczającej treści wierszami. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pań: Beaty Jaroszko i Anny Barszczewskiej przedstawili krótki spektakl pt. ,,Bo to co nas spotyka przychodzi spoza nas”. Młodzież pokazała to, co leży im na sercu.

Uroczystości zakończono życzeniami i wspólnym odśpiewaniem kolędy. Wszyscy goście zostali obdarowani cukierkami. Pani Dyrektor podziękowała wykonawcom i organizatorom oraz złożyła noworoczne życzenia. Ciepłe słowa do zgromadzonych skierowali zaproszeni goście.