„Owoce i warzywa na start!”

11 grudnia uczniowie z podstawówki i gimnazjum smacznie i zdrowo rywalizowali w turnieju pod hasłem „Owoce i warzywa na start!”.  Turniej ten został zorganizowany w ramach realizacji programów edukacyjnych: „Śniadanie daje moc”, „Porcja pozytywnej energii”, „Żyj smacznie i zdrowo”.

Miał on na celu propagowanie  nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem oraz podkreślenie roli aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia.

W rozgrywkach wystartowały 4 sześcioosobowe drużyny, składające się z uczniów klas Id i IVa szkoły podstawowej oraz IIa gimnazjum. Były to: TRUSKAWKI, WINOGRONA, MARCHEWKI I WODNIACY. Każdy zespół miał swojego asystenta, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem konkurencji  i  wspomagał nauczyciela wychowania  fizycznego w ich przeprowadzaniu.

Konkurencje, pt. „Czy znasz ten smak?”, „W warzywach jest siła”, „Jabłko parami”, „Woda zdrowia doda”, „Serwujemy pomarańcze”, czy „Wykopki” zwracały uwagę na włączanie do codziennej diety bogatych w witaminy owoców i warzyw oraz picia najzdrowszego napoju, czyli wody.

Zabawa była wyśmienita, wzbudziła wiele pozytywnych emocji, zwłaszcza u pierwszoklasistów. Nie łatwo było trafić ziemniakiem do worka, zjeść jabłko umocowane na patyczkach, albo przenieść slalomem na paterze dużą pomarańczę tak, aby nie spadła. Wszystkie drużyny mogą więc czuć się zwycięzcami tego turnieju, ponieważ z pozytywną energią podeszły do sportowych zmagań i przy tym świetnie się bawiły. Prozdrowotne przesłanie całego turnieju podkreśliły też pozyskane od sponsorów owocowe nagrody: banany, gruszki, jabłka, cytryny, kiwi, pomarańcze i mandarynki.  Owocowo – warzywne rozgrywki odbyły się pod czujnym okiem nauczycieli: A. Dolińskiej, D. Duszkowskiego , I. Duryńskiej, K. Wesołowskiej i K. Łuczaj.