Dzień Otwarty dla przedszkolaków

DZIEŃ OTWARTY dla przedszkolaków to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu szkolnym. W tym roku to spotkanie odbyło się 19 listopada. Chociaż na dworze było zimno i deszczowo, w szkole panowała miła atmosfera. Przybyłych gości witała Pani Dyrektor i uczniowie, którzy byli przebrani w różne bajkowe postacie.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor Eugenia Gałka przywitaniem gości. Przedstawiła bogatą ofertę edukacyjną szkoły i osiągnięcia uczniów.
Następnie uczniowie zaprezentowali piękną część artystyczną pt. „Bajkowa Kraina” pokazując swoje zdolności aktorskie, taneczne i muzyczne. Było kolorowo i śpiewnie. Bajkowe postacie przechadzały się wśród dzieci, które przyglądały się z wielkim zachwytem. Grupa taneczna zespołu RANOK zatańczyła taniec zwany KOZACZOK, a później wszyscy „aktorzy” zaśpiewali piosenkę w języku angielskim. Było bardzo wesoło.
Atmosfera panująca na scenie przeniosła się na widzów. Przedszkolacy przyłączyli się do zabawy. Tańczyli wszyscy. Dzieci zobaczyły, że w szkole jest miło, wesoło.
Następnie nasz gość - Pan Dariusz Michalczyk podziękował uczniom, rodzicom i nauczycielom za udział w ogólnopolskiej akcji „GÓRA GROSZA” i wręczył  I nagrodę. Zdobyliśmy ją w naszym województwie po raz czwarty.
Na koniec uczniowie, Dyrekcja szkoły i nauczyciele udali się z dziećmi na spacer po szkole w celu obejrzenia sal lekcyjnych, pracowni komputerowej, świetlicy, sal zabaw. Jesteśmy pewni, że od następnego roku szkolnego wielu z nich rozpocznie naukę w naszej szkole.