"Niezapominajka Ci podpowie, jak dbać o środowisko i zdrowie"

"My,  uczniowie jesteśmy młodymi ludźmi, chcemy zostawić po sobie na drodze życia swój ślad, ocalić go od zapomnienia. Takie ślady, to nasze prace plastyczne, różne  akcje, kampanie, wystawy". Tak brzmiały słowa uczniów podczas imprezy ekologicznej "Niezapominajka Ci podpowie,  jak dbać o środowisko i zdrowie", jaka miała miejsce w naszej szkole 13 maja 2015 r.

Był to dialog z przyrodą,  gdzie w tańcach, w wierszach, piosenkach, inscenizacjach młodzież  wyrażała  swój związek z tym co nas otacza. Informowała wszystkich zebranych, że oszczędzanie  wody, energii, segregacja odpadów, nie palenie  ognisk w miejscach nieodpowiednich, to wszystko mieści się również  w przesłaniu niezapominajki.

Impreza ekologiczna, która na stałe wpisała się w naszej szkole  do kalendarza wydarzeń szkolnych,  to okazja, by dać wyraz swoim uczuciom – miłości, pamięci, życzliwości, szacunku dla innych osób, dla zdrowia i środowiska. Ten malutki kwiatek symbolizuje nie tylko ciepłe uczucia, ale także styl życia – w zgodzie z naturą i przyrodą, w trosce o otaczający nas świat.