Wieczór Kolęd

16 stycznia 2015r. w naszej szkole odbył się już po raz szesnasty Wieczór Kolęd. Gośćmi byli księża, władze miasta z Burmistrzem Miasta Bielsk Podlaski panem Jarosławem Borowskim na czele, przedstawiciele instytucji współpracujących z naszym Zespołem Szkół, sponsorzy, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły.

W sali gimnastycznej, która zamieniła się w śnieżną krainę, pachnącą świerkami, rozświetloną kolorowymi światełkami i ciepłem świec, rozbrzmiewały piękne kolędy w wykonaniu chóru gimnazjum oraz grane na instrumentach przez uczniów szkoły podstawowej  pod kierunkiem pani Aliny Niegierewicz. Kolędy ukraińskie zaśpiewał zespół „Ranok” prowadzony przez panią Elżbietę Tomczuk.

Kolędy były przeplatane wierszami o tematyce bożonarodzeniowej. Uczniowie klasy IB gimnazjum pod kierunkiem pań: Beaty Jaroszko i Anny Barszczewskiej  przygotowali krótki spektakl pt: „Boże Narodzenie mimo wszystko”, który skłonił widzów do refleksji na temat współczesnego świętowania narodzin Chrystusa . Mottem przewodnim były słowa „Pokochaj tę miłość, bo jest nią Bóg”. Spektakl zakończył się życzeniami i wspólnym śpiewem kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Wszyscy goście zostali też obdarowani słodkimi pierniczkami.

Na zakończenie pani dyrektor Zespołu Szkół Eugenia Gałka podziękowała wykonawcom i organizatorom Wieczoru Kolęd oraz złożyła życzenia noworoczne. Pan burmistrz zaś skierował ciepłe słowa i życzenia do wszystkich zebranych, a młodzież obdarował słodyczami.