Rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

że w tym momencie,

żyć mam przyszło

w kraju nad Wisłą…”

Niepodległość odzyskaliśmy dzięki długiej walce, dzięki determinacji naszych przodków, ich odwadze i mądrości, ale i w wyniku naszych zdolności do pojednania. Zdobyli się na to ówcześni polityczni przywódcy, którzy do 1918 roku, a często i po 1918 roku ostro ze sobą rywalizowali. W momencie walki o niepodległość potrafili wspólnie budować i umacniać suwerenne państwo polskie.

11 listopada, Dzień Niepodległości, to niezwykłe święto. Przypomina Polakom o trudnej historii, pozwala godnie uhonorować bohaterów walk o niepodległość. Odzyskanie przez Polskę wolności to dzień szczególnie radosny, ponieważ znów żyjemy w wolnym  i niepodległym kraju. Święto Niepodległości Rzeczypospolitej, to święto zgody i pojednania na wspólnej drodze do wolności.

10 listopada odbyły się w naszej szkole uroczyste apele poświęcone temu świętu.  Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przedstawili montaże słowno – muzyczne upamiętniające jedno z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. Podniosłość tego święta podkreślały piękne recytacje, pieśni w wykonaniu naszych młodych talentów oraz dekoracje pełne symboli narodowych.

Uroczystość została połączona ze ślubowaniem klas pierwszych gimnazjum. W imieniu wszystkich uczniów na sztandar szkoły ślubowali przedstawiciele poszczególnych klas. Przyrzeczenie zostało potwierdzone przez nich podpisami, które złożyli w Kronice szkoły.

Apel był hołdem złożonym tym niezłomnym pokoleniom, z których patriotyzmu wyłoniła się nasza Ojczyzna.