Wycieczka klas IIIA i IVA: Lublin-Kazimierz Dolny

W dniach 17-18 czerwca uczniowie klasy IIIA oraz IVA wyjechały na zasłużoną wycieczkę. Celem podróży był zabytkowy Lublin oraz urokliwy Kazimierz Dolny.

W Lublinie nasi uczniowie zwiedzili zamek, starówkę, cerkwie i kościoły, a na zakończenie pierwszego dnia Muzeum Wsi Lubelskiej. Drugi dzień wycieczki okazał się jeszcze ciekawszy. Jadąc z Lublina dzieci zwiedziły Nałęczów i dotarły do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie Kazimierza rozpoczęli od Góry Trzech Krzyży, skąd rozciągała się przepiękna panorama miasteczka. Później były ruiny zamku, Starówka oraz rejs statkiem po Wiśle. Pełni wrażeń i lekkiej opalenizny wszyscy szczęśliwie wrócili do Bielska Podlaskiego. Wycieczkę dofinansował Związek Ukraińców Podlasia.