V DNI KULTURY ROSYJSKIEJ

Nasza szkoła współpracuje z wieloma różnymi  instytucjami, krajowymi i zagranicznymi, dzięki temu młodzież otwiera się na świat, chętnie współpracuje przy realizacji różnego rodzaju projektów, nie boi się nowych wyzwań.

20 maja uczniowie klasy III a naszego gimnazjum przy wsparciu zespołu „Ranok” uczestniczyli  w Dniach Kultury Rosyjskiej zorganizowanych w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w montażu słowno – muzycznym, wspólnie z uczennicami   z  II  Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania i gospodarzami uroczystości wykonali pieśni i tańce ukraińskie i rosyjskie, „Kozaczok”, „Korobuszka”, „Ptica szczastia” i wiele innych.

Nasza szkoła już kolejny raz skorzystała z zaproszenia Zespołu Szkół im. Jana Pawła II do wzięcia udziału w tej uroczystości i na pewno nie ostatni.