Warsztaty w bielskim Muzeum

3 marca 2014 roku klasa VI c uczestniczyła  wraz z wychowawczynią K. Wesołowską w warsztatach edukacyjnych: „Spacerkiem po mieście”. Zajęcia zorganizowane przez Muzeum miały na celu przybliżenie dzieciom historii Bielska Podlaskiego i okolic.

Uczniowie „spacerując” po wielkoformatowym planie miasta poznali zabytkowe budowle – układając je z puzzli, a następnie odsłaniając kolejne numerki przyporządkowywali ich rozmieszczenie w  różnych częściach Bielska. Uczniowie dowiedzieli się także co wspólnego z naszym miastem miała Izabela Branicka – żona Jana Klemensa Branickiego.  Po treściwej lekcji historii dzieci obejrzały wystawę: „Bielsk Podlaski w starej fotografii”. Tam mieli okazję przyjrzeć się kadrom miasta sprzed lat i odnaleźć poznane zabytki, a także te, których obecnie nie ma już w krajobrazie miasta. Po teorii przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Uczniowie wykonali „stare” pocztówki zabytków naszego miasta inspirowane wystawą fotografii. Najbardziej podobał się nam dawny dworzec. Wielka szkoda, że nie przetrwał do naszych czasów. Na początku uczniowie nie wierzyli, że podołają zadaniu wykonaniu pocztówek, a powstały naprawdę piękne prace!