Warsztaty fotograficzne "Uwierz w ducha"

Wszyscy chętni uczestnicy projektu Comenius – „Fotografia i kinematografia jako sposób spędzania czasu wolnego mogli uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez panie koordynujące projekt, a przeprowadzonych przez panią Iwonę Wesołowską – nauczycielkę  plastyki  pracującą w naszej szkole.

Na wstępie  pani Iwona przypomniała uczestnikom warsztatu jakie są różnice w zapisie obrazu między aparatem analogowym a cyfrowym. Uczniowie mogli obejrzeć  popularne kilka lat temu klisze fotograficzne. Okazało się też, że w dobie „cyfrówek"  nadal są fotografowie, którzy wolą robić zdjęcia  aparatem analogowym. Pani  Wesołowska wyjaśniła i pokazała jak można wykorzystać wybrane funkcje aparatu. Po  teorii, której z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem słuchali uczestnicy warsztatów nadszedł czas na zadania praktyczne: wykonywanie zdjęć z długim czasem.

My postanowiliśmy  uwiecznić na zdjęciach „ducha”, wykorzystując  naświetlanie  kilkusekundowe.  Jedna osoba  siedziała nieruchomo na krześle, a druga przechodziła tuż za nią. Pani Iwona pokazała też, jak zrobić za pomocą latarki efekty specjalne, np. aureole, skrzydła anioła, kwiatki. Efekty były niesamowite, co możecie sami ocenić…

W łapaniu duchów już jesteśmy mistrzami!