Po raz drugi usypaliśmy najdroższą "Górę Grosza" w województwie

21 listopada 2013r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel, pod hasłem: „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro zatacza koło i wraca do nas”. Uczniowie za pomocą przedstawienia „Złotówkolandia”, piosenek, tańca, kolorowych planszy pokazali różnorodne formy wolontariatu, w których biorą udział.

Są to różne akcje charytatywne wychodzące naprzeciw potrzebom społeczności szkolnej, naszego miasta, kraju, a nawet innego kontynentu, np.: zbiórki żywności, zbiórka zabawek na rzecz świetlicy  szkolnej przy Zespole Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim, wolontariat na oddziale w miejskim szpitalu, pomoc powodzianom, Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, Ofiara wielkopostna, Tataspartakiada, Góra Grosza, Adopcja na odległość. Wszystkie akcje charytatywne, których głównym organizatorem jest Samorząd Uczniowski pracujący pod kierunkiem  opiekunów, uczą,  że być, to nie znaczy mieć. Być, to znaczy dzielić się z innymi.

Podczas apelu, Dariusz Michalczyk - dyrektor Domów dla Dzieci Towarzystwa Nasz Dom w Mrągowie, wręczył na ręce pani dyrektor Eugenii Gałki i przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego Patryka Zagona nagrodę pieniężną za usypanie najdroższej Góry Grosza w województwie podlaskim w roku 2012. Sukces ten bardzo ucieszył społeczność szkolną, gdyż nasza szkoła już po raz drugi wyróżniła się wrażliwością i troską o drugiego człowieka wśród 300 szkół Podlasia biorących udział w tej akcji.

Apel zakończył się wspólnym śpiewem „…bo przecież życie nie tylko po to jest, by brać. Życie nie po to, by bezczynnie trwać,  i  aby żyć siebie samego trzeba dać.”