Gimnazjaliści na Stadionie Narodowym

Rok 2013/2014 został ogłoszony przez Panią Minister Edukacji Rokiem Szkoły w Ruchu. Mając to na uwadze uczniowie klas drugich gimnazjum z opiekunami tj. Panią Anną Dolińską, Jolantą Zajkowską i Agnieszką Giza uczestniczyli w wycieczce do Warszawy na Stadion Narodowy.

Z myślą, że taki pobyt w takim miejscu  pomoże odkryć nowe możliwości i zaszczepić w nich zainteresowanie aktywnością fizyczną. Wśród uczniów było wielu fanów piłki nożnej i siatkowej dlatego z zapartym tchem podziwiali niesamowity obiekt (pewnie wielu z nadzieją, ze kiedyś zagrają na takim pięknym stadionie). Pod opieką przewodnika uczniowie zwartą grupą  pokonywali trasę ekskluzywną. Odwiedzili strefę VIP, kaplicę wielowyznaniową, lożę kryształową i platynową,   zasiedli w loży, z której podziwiali piękny stadion. Przeszli trasą, którą poruszają się fani piłki nożnej. Zamienili się w kibiców, gdy usiedli na trybunach. W strefie zawodniczej zajrzeli do piłkarskiej szatni. Poznali warunki, w jakich przebierają się piłkarze przed meczem, a także, gdzie się regenerują po wysiłku. Poznali miejsce pracy dziennikarzy, zwiedzili także pomeczową salę konferencyjną. Był czas na przejście po czerwonym dywanie i poczuć się choć przez chwilę jak Lewandowski czy  Błaszczykowski  siedząc i robiąc zdjęcie przy ich sportowych  koszulkach.  Kolejnym punktem naszej wycieczki był pobyt w Manufakturze Cukierków. Tam uczniowie mogli zobaczyć w jaki sposób powstają świąteczne łakocie,  sposób ręcznego wytwarzania karmelków  z ukrytym w środku wzorem malinki czy wiśni. Oczywiście nie obyło się bez degustacji jeszcze nie do końca ostygłych słodkości. Po pokazie  każdy z uczniów  został zaopatrzony w pyszne „co nieco”. Atrakcji nie było końca, ponieważ w programie naszego wyjazdu był również pobyt w  Ogrodzie  Zoologicznym. Chociaż aura niezbyt nam sprzyjała ponieważ padał deszcz, uczniowie jednak chcieli poznać życie wielu  gatunków gadów, ssaków, ptaków, płazów i ryb, których  do tej pory widzieli  tylko w książkach lub telewizji. Zachwycali  się wielkością, zachowaniem  słoni, żyraf, niedźwiedzi. Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył im wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Wzbogacił wiadomości na temat życia dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata. Przybliżył warunki życia zwierząt mieszkających w ZOO. Po deszczu wyjrzało słońce i zachęcało nas do dalszych  wędrówek po alejkach ogrodu.  Wycieczkę uznajemy za jak najbardziej udaną. Było mnóstwo atrakcji i każdy mógł świetnie spędzić tam czas. Wycieczka do Warszawy to  wspaniała przygoda, świetny klimat, bardzo ciekawe i nowoczesne miejsca polecamy!

Gimnazjaliści klas drugich!