MŁODZI EKOLODZY SP 4 W BIAŁOWIEŻY

Uczniowie klas piątych SP nr 4 w czwartek 6 czerwca 2013 r. uczestniczyli w uroczystości podsumowującej Szkolny Program Ekozespołów 2012/2013 w Białowieży. Równolegle w ramach programu odbywał się konkurs „Los wody w naszych rękach”.

Realizacja programu i udział w konkursie uświadomił nam znaczenie wody dla życia na naszej planecie i konieczność jej oszczędzania. Ponad 20 piątoklasistów aktywnie działało na terenie szkoły, w swoich domach oraz środowisku lokalnym. Pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego, który był organizatorem edycji 2012/2013 Szkolnego Programu Ekozespołów – podziękowali i pogratulowali uczestnikom oraz ich opiekunom aktywnych i twórczych działań. W nagrodę szkoła otrzymała aparat cyfrowy, a uczniowie zestawy mazaków.

W tym dniu wokół Ośrodka Edukacji BPN czekało na nas szereg atrakcji -  każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jedni malowali kolory wody, a inni wytężali swoje umysły przy układankach i literówkach. Bardziej dociekliwi przyrodnicy mogli popisać się w grze komputerowej polegającej na rozpoznawaniu zwierząt po ich odgłosach. Była to również dobra chwila do zaprezentowania naszych prac uczestnikom z innych placówek. Pokazaliśmy prace dzieci ze świetlicy szkolnej pt. „W Kropelkowie” oraz komiksy uczniów kl. IV „Jeden dzień z życia Kropelki”. Uroczystość zakończyło wspólne ognisko, które skróciła nieco nadchodząca burza. Ale to nie zepsuło nam dobrego humoru! Pełni energii  wróciliśmy do szkoły z nowymi pomysłami na przyszły rok!