LOS WODY W NASZYCH RĘKACH

Na uroczystym podsumowaniu Szkolnego Programu Ekozespołów  14 maja zaproszeni  goście i społeczność szkolna mogli obejrzeć  montaż słowno-muzyczny pt. ,,Pustynia księżycowa”,  scenkę  „Jeden dzień bez wody”, pokaz mody ekologicznej oraz posłuchać piosenek w wykonaniu chóru szkolnego. Uczniowie z klas Va i c pokazali wizję życia na Ziemi bez wody.

Jak ważna jest woda w życiu każdej istoty żywej starali się przekazać:  Ostatni Człowiek, Pani Woda, Drzewo, Dziecko, Uczniowie wraz z Nauczycielką oraz Czarodziejka.  Z przedstawienia wypłynął ważny  wniosek: Świat  bez wody to świat martwy - szkielety, śmieci, uschnięte drzewa…- nikt z nas nie chciałby takiej Ziemi. Bez wody nie istnieje życie, nie marnuj jej więc na długie mycie, każda  jej kropelka ważna jest na co dzień – nie tylko od święta. Niech każdy mieszkaniec Ziemi o tym pamięta!”
Na tym uroczystym apelu zostali nagrodzeni uczniowie najbardziej zaangażowani  w organizowane w ramach realizacji programu akcje i konkursy:

W akcji ,,Łowcy baterii”  Łukasz Kozłowski  z  V c  przyniósł  1500 baterii i zajął I miejsce; Krystian Kuzyka  z  VIb  przyniósł  630 baterii i zajął II miejsce; Natalia Momotko z  V a przyniosła  300 baterii i zajęła III miejsce; Weronika Nazarko z V c  przyniosła  270 baterii i zajęła również III miejsce
Wyróżnienia zdobyli: Julia Czarkowska  i Julia Sikora  z  V b  oraz Kamil Ziajko z VI a.  Uczniowie ci uzbierali po 180 baterii.
Klasy IV wzięły udział w konkursie plastycznym na komiks, pt. ,,Jeden dzień z życia kropelki”.   I miejsce zajęła Maja Sawczyńska  z kl. IVb,
II miejsce Dawid Drobot z kl. IV c,  III miejsce Paulina Czyżewska z kl IVa.
Wyróżnienia otrzymały: Diana Danilczuk z kl. IVc, Wioleta Jakoniuk z kl. IVa oraz Wiktoria Wieremiejuk  z kl. IVa.

Po zajęciach z języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej, poruszających tematykę związaną z  wodą powstały prace pt. ,,A world without water”, czyli ,,Świat bez wody”. Nagrody otrzymali:  Hubert Piórkowski z kl. IIc za zajęcie I miejsca, Sandra Danilecka  z kl. IIb za zajęcie II miejsca,  Paulina Zaremba z kl. IIIc  za zajęcie  III miejsca.
W konkursie  wiedzy o wodzie nagrodzeni zostali:  Ewelina Sadowska i Kamil Ziajko z kl. VIa.