PODSUMOWANIE KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

Zakończyły się konkursy w przedmiotowe w szkole podstawowej i gimnazjum. 19 marca w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych  w szkołach podstawowych zaś  11 kwietnia  w gimnazjach.

Nasi uczniowie zdobyli w tym roku 8 tytułów laureatów konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty:

w szkole  podstawowej:

Jakub Koziołkiewicz, uczeń klasy VB- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

w gimnazjum:

Hubert Niewiński, uczeń klasy III A - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii,

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

Marta Górska, uczennica klasy III A - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii

Zuzanna Rudko, uczennica klasy III A - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego

Kasia Wasiluk, uczennica klasy III C - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka rosyjskiego

Angelika Nikitiuk, uczennica klasy III C - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka rosyjskiego

Rafał Paszko, uczeń klasy II A - Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii

Laureaci konkursów są zwolnieni ze sprawdzianu po szkole podstawowej  lub odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Atutem  jest również fakt , że przyjmowani są oni  w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie szkoły.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej zdobyli 6 tytułów finalistów w przedmiotowych konkursach organizowanych przez Podlaskiego kuratora Oświaty :

w szkole podstawowej

Dawid Kotowicz, uczeń klasy VI B - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z matematyki,

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z informatyki

Kamil Ziajko, uczeń  klasy VI A -  Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z informatyki,

Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z języka angielskiego

w gimnazjum

Zuzanna Rudko  uczennica klasy IIIA  - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z chemii

Szymon Zawadzki, uczeń klasy IC - Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego  z informatyki

Nasi uczniowie odnoszą też sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach  przedmiotowych.

Jakub Koziołkiewicz jest laureatem Multitestu ’2012 z matematyki oraz Ogólnopolskiej  Olimpiady Olimus z matematyki - trzeci wynik w kraju, Szymon Zawadzki został laureatem Olimpiady Olimpus z matematyki. Laureatką Ogólnopolskiego  Konkursu Panda z chemii została Żaneta Chmur.

Claudia Smolańczuk uczennica klasy IIIA  - Laureatka I miejsca III Wojewódzkiego Konkursu Gimnazjalnego ,,Wirtualny spacer po szkole"

Zuzanna Rudko  uczennica klasy IIIA  - Laureatka I miejsca III Wojewódzkiego Konkursu Gimnazjalnego ,,Wirtualny spacer po szkole".

Zabrocka Aleksandra - III A, Hryniewicka Ada - IC, Claudia Smolańczuk - IIIA  - Finalistki Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom,  ich rodzicom oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do sukcesu uczniów.