MOBILNA EDUKACJA EKOLOGICZNA

Obejrzeć oko trzmiela, włoski na odnóżach owadów, zbadać wodę ze śniegu i z rzeki, to wszystko mogli uczniowie Zespołu Szkół im. A. Mickiewicza 5 lutego 2013 r. Właśnie w tym dniu do naszej szkoły  przyjechał Ekomobil  „Jeżowóz”.

Jest to samochód wyposażony w sprzęt laboratoryjny niezbędny do prowadzenia mobilnej edukacji ekologicznej. Edukatorzy ze Stowarzyszenia na Rzecz Ekorozwoju AGRO – GROUP prowadzili zajęcia warsztatowe, w których aktywnie uczestniczyli zarówno uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas warsztatów uczniowie mogli m.in. samodzielnie wykonać papier czerpany, określić biologiczną jakość wody, odkrywać przyrodę zmysłami, przytulić się do drzewa w czasie gry ekologicznej i posłuchać o czym szumi. Wykorzystując mikroskopy stereoskopowe, obserwowali owady zamieszkujące środowiska leśne i wodne naszego regionu, porosty. Wykonywali ekologiczne kartki Walentynkowe. Była to ciekawa lekcja biologii. Zajęcia prowadzone wraz z ekomobilem  były praktyką, która bawi oraz inspiruje do dalszego poznawania przyrody.