Zapraszamy do Ogólnopolskiego Konkursu na projekt zakładki do książki

Patronat nad Konkursem objął Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski

Patronat nad Konkursem objęła Organizacja Turystyczna „Szlak Jagielloński”.

Zaproszenie do konkursu

Urząd Miasta Bielsk Podlaski wraz z Zespołem Szkół im. A. Mickiewicza oraz Organizacją Turystyczną „Szlak Jagielloński” serdecznie zapraszają uczniów szkół podstawowych klas IV-VI i klas I – III gimnazjum oraz nauczycieli do wzięcia udziału w  I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na projekt zakładki do książki związanej tematycznie ze spuścizną historyczną traktu królów polskich i wielkich książąt litewskich - Szlaku Jagiellońskiego Kraków – Lublin – Wilno. Zachęćmy uczniów do odkrywania bogactwa kulturowego regionu, w którym mieszkają, do poszerzenia wiedzy zdobywanej na lekcjach historii oraz  wirtualnej podróży. Informacje o szlaku znajdziemy na stronie internetowej www.szlakjagiellonski.pl.

Odkryjmy wraz z dziećmi i młodzieżą uroki turystyczne zakątków Polski, odnajdźmy unikalne zabytki związane z historią naszego kraju i wspólnymi dziejami Polski, Litwy i Białorusi, a jednocześnie rozwińmy ich wyobraźnię i umiejętności plastyczne.

Myślą przewodnią I edycji Konkursu są tradycje kupieckie szlaku zapoczątkowane wydarzeniem sprzed 630 laty, kiedy to wielki książę litewski Jagiełło wystawił w Wilnie przywilej pozwalający mieszczanom lubelskim na wolny wjazd na Litwę w celach handlowych.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu i życzymy wszystkim uczestnikom powodzenia!

Na dole strony w plikach do pobrania znajduje się Regulamin i wszystkie szczegółowe informacje.