DZIEŃ KULTURY UKRAIŃSKIEJ

19 października w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Ukraińskiej w ramach XXI Festiwalu Kultury Ukraińskiej na Podlasiu „Podlaska jesień 2012”.

Jak co roku uczniowie klas I-III mogli obejrzeć przedstawienie teatralne w wykonaniu aktorów z Ukrainy. Tym razem wystąpił Państwowy Teatr Lalek z Chmielnickiego z bajką „Słomiany byczek”.

Uczniowie starszych klas uczestniczyli w dwugodzinnym koncercie ukraińskiej muzyki i tańców w wykonaniu uczniów naszej szkoły i zaproszonych gości. Wystąpił duet sióstr Bałan z Równego (Ukraina), zespół Etno XL również z Równego oraz soliści i zespół z Hajnowskiego Domu Kultury. Z piosenkami oraz tańcami wystąpił Ukraiński Zespół Pieśni i Tańca RANOK oraz klasy ukraińskie. Szczególne wrażenie na słuchających wywarły skoczne współczesne ukraińskie piosenki oraz ludowe tańce.