Jasełka

17 stycznia 2020r. spotkaliśmy się na uroczystym apelu na którym to wystawione zostały Jasełka.
Boże Narodzenie to okres, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się o sporach i nieporozumieniach. Warto o tym pamiętać. Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 tradycyjnie wystawili Jasełka. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Jasełka miały również piękne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie ze sceny mówili o dobroci, miłosierdziu, przebaczeniu i życzliwości w stosunku do drugiej osoby. Namawiali widzów, by dzielić się między sobą tym co mamy najpiękniejsze w sobie.
Jasełka mają charakter tradycyjny, przekazujemy tym samym podstawowe wartości, które nie powinny nam towarzyszyć wyłącznie przy stole wigilijnym ale zawsze. My, jako nauczyciele wpływamy na dzieci, wychowujemy je, przygotowujemy do dorosłego życia. Zaszczepiamy w nich wiarę, tradycje rodzinne, religijne oraz narodowe. Tę tradycję należy pielęgnować i podtrzymywać.

Do występu uczniów przygotowali: siostra Zuzanna, ks. Jerzy Tokajuk i ks. protodiakon Marcin Kuźma, a o oprawę muzyczną zadbała pani Elżbieta Tomczuk z zespołem.
Na zakończenie apelu Pani Dyrektor Eugenia Gałka podziękowała za trud włożony w przygotowanie przedstawienia i wraz ze współpracownikami p. Wicedyrektor Joanną Dzun oraz p. Wicedyrektorem Piotrem Żukowskim życzyli wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły dobrego, spokojnego wypoczynku w trakcie ferii i samych sukcesów w Nowym Roku.